2009. január 11., vasárnap

Waltz with Bashir

Még horgászok hozzá magyar feliratot, vagy legalább angolt és utána szívesen továbbítom megtekintésre. Nekem nagyon tetszett. (A vicces jelen pillanatban az, hogy e blog olvasóinak magját adó két fő mellettem ült midőn e filmet 2009 első napjaiban volt szerencsém látni.) A filmzenét kell már csak előkeríteni.



Fél füllel hallom a híreket, Pesten sznobriadó van, mert már durva a helyzet. Haha.


2009. január 6., kedd

Maktub

2009 eddig:

horoszkóp szerint szerencse, Ari Folman szerint nem is ők,Coelho szerint minden meg van írva, szerintem Shalom a Főtéren, TökSick szerint haza kell menni, Szemi szerint irány Pécs, meg póker, glaubersó, Jupiter, Farrisz Odeh, Petőfi, sajtostészta, Seduxen, "I prefer not to", meg a többi útközben.










































2008. augusztus 29., péntek

ezt legyetek szívesek megnézni, ha tehetitek (légyszi*)



*persze, ez elmaradhatatlan

Végül egy kis öninterjú, á lá dábljú: (ejtsd: "W")



1) Jó jó, de miért?

Mert jó, kell az neked, ott ülsz egész nap az iskolapadban vagy az irodában és egy kis kikapcsolódásra vágysz a nap végén. Mert kell az a másfél - két óra néha, hogy ne csak a saját szaros dolgaiddal legyél elfoglalva.. megnézz egy filmet, és gondolkodj egy kicsit...

2) Ki a faszom az az Alfonso Cuarón?

Nem tudom, valami mexikói fazon (asszem), ezen kívül láttammég egy zsenge Disney-meséjét (amúgy aranyos, "csajozós" mozi, néhol ugyan kicsit csöpögős) és promóztam az egyik (újabbfajta) tabudöntögetős doksiját .

Ezen kívül nem sokat tudok róla, de érdekes, és elég összetett személyiség lehet, már csak az eddig látott három film alapján (is).

3) Mi az isten ez a jelenet?! Nem értem mit dumálnak ezek a hülyék!!

Nézd meg a filmet, ha egyszer láttad, utána nagyon vicces lesz, hidd el.

4) Neked mi tetszett a filmben?

A srácok mentális felkészültsége... magamra ismertem. :P

5) Te hülye vagy?! "Holnap" olyan foszombi leszel megint mint eddig mindig a héten!

Tudom...

2008. augusztus 20., szerda

Oly rövid az idő - mindössze egy gyors könnyűzenei javaslatcsokor

Kis hazánk nagy zenészei.




Az a szükséges 3-4 akkord és annak szépségei. Például hogy mi mindent össze lehet rakni belőlük.



because I wanna...
because I'm gonna...










Gondolj, amit akarsz. Főleg mivel én se tudom mit gondoljak.

2008. július 30., szerda

Az élet ma este vidám hely



Megvan végre. Francia hip-hop. Nikkfurie. Egyelőre nem tudom miről szól. Úgy érzem rettenetesen lehet élvezni ezt a zenét. Még mondja valaki, hogy nem. :)

2008. július 21., hétfő

2008. július 15., kedd

Vers

I Am Not There

by Mary Elizabeth Frye (1932)

Do not stand at my grave and weep;
I am not there. I do not sleep.

I am a thousand winds that blow.
I am the diamond glint on snow.
I am the sun on ripened grain.
I am the gentle Autumn rain.

When you awake in the morning hush,
I am the swift, uplifting rush
Of quiet birds in circling flight.
I am the soft starlight at night.

Do not stand at my grave and cry;
I am not there. I did not die.




Nekem először az jutott róla eszembe, hogy milyen nagyszerűen megzenésíthető vers ez.
(Barták Henriettnek meg egy bűzös kánya csipkedje a fülét a pokolban ítéletnapig.)


nagyszerű képek a hétvégéről hamarost...